ZS2 Otwock | Aktualności
Skip to main content

Przeciąganie Liny

\"loading...\"

W dniu 29.11.2016 r. w hali sportowej przy ul. M. Konopnickiej 3 został rozegrany finał organizowanych I Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Przeciąganiu Liny. Organizatorem i sponsorem nagród był Polish Tug of War Federation - Związek Przeciągania Liny, który jest oficjalnym przedstawicielem tego siłowego sportu w Polsce. Zanim doszło do finałów od początku października trwały eliminacje w macierzystych szkołach. Z każdej ze szkół, które przystąpiły do eliminacji zostały wyłonione po dwie najlepsze drużyny.
Z naszej Szkoły do finałów zakwalifikowały się klasy 3B i 1F. Do finału stawiło się 9 drużyn z Otwocka, Karczewa, Warszawy i Złotowa, które stoczyły ze sobą mordercze pojedynki. Każda drużyna walczyła z każdą i każda drużyna rozegrała po 16 morderczych przeciągnięć. Na podstawie zdobytych punktów wyłoniono 4 drużyny do ścisłego finału. Drużyny reprezentujące naszą Szkołę zajęły 5 i 6 miejsce, natomiast miejsca na podium zajęły drużyny z ZSEG Otwock, ZSEiL Warszawa, ZSZ Karczew. Zwycięzcom
serdecznie gratulujemy i do zobaczenia na następnych zawodach :-)Ogromne gratulacje oczywiście ślemy dla dzielnie walczących i godnie reprezentujących uczniów naszej Szkoły: dla drużyny "DZIKI" z klasy 1F tj.; Adrian Grzęda, Mateusz Laskus, Mateusz Popiel, Arkadiusz Macek, Andrzej Walicki, Kamil Jaroń, Damian Bąk, Włodarczyk Sebastian oraz "MŁODE WILIKI" z klasy 3B; Bogdalski Jakub, Klemans Kamil, Żołądek Marcin, Karolak Jan, Kłos Kamil, Dudek Elżbieta, Piotr Sędek, Michał Kornatowski :-)